View Single Post
Old 03-06-2007, 09:30 PM  
seeric
..........
 
Industry Role:
Join Date: Aug 2004
Location: ..........
Posts: 41,917
Quote:
Originally Posted by baddog View Post
When my daughter went to Davis and I would go up to visit, we frequently blasted over to the factory and bought a few lbs.

You could get the imperfect ones really cheap, and sometimes it would be buy one pound for $5 and get the second bag for a penny.

People would come out of there with multiple cases of them.
oh snap, thats right, the factory is up there. I saw a show on the food channel about how they make em, they mentioned that.
seeric is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote