View Single Post
Old 05-14-2004, 12:48 PM  
Fukeneh
Confirmed User
 
Industry Role:
Join Date: Mar 2004
Location: Location: Location:
Posts: 1,245
Quote:
Originally posted by Wilber
On sale 4 X 18oz T-Bone steaks for $79.00?
  • $79.00 ÷ 4 = $19.75 per 18.oz steak
  • $19.75 ÷ 18oz = $1.09 per ounce
  • $1.09 × 16oz = $17.44 per lb(pound)

Unless that shit is wrapped in gold leaf that's a rip-off.
you obviously havent gained the higher respect for gooooood beef that the rest of us have. i for one have paid damn near 100 bucks for a stake in the past. plan to again tomorrow night in fact.
Fukeneh is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote