Quote:
Originally posted by Wilber
On sale 4 X 18oz T-Bone steaks for $79.00?
- $79.00 ÷ 4 = $19.75 per 18.oz steak
- $19.75 ÷ 18oz = $1.09 per ounce
- $1.09 × 16oz = $17.44 per lb(pound)
Unless that shit is wrapped in gold leaf that's a rip-off.
|
you obviously havent gained the higher respect for gooooood beef that the rest of us have. i for one have paid damn near 100 bucks for a stake in the past. plan to again tomorrow night in fact.