View Single Post
Old 04-08-2014, 04:41 AM  
L-Pink
working on my tan
 
L-Pink's Avatar
 
Industry Role:
Join Date: Mar 2005
Location: Florida/Kentucky
Posts: 39,151
Just checked local grocery chain on line prices ?..

Ground chuck $3.99 lb, Bakery fresh hamburger buns 8 for $2.99, 2 liter bottle of Coke $1.

So for $8.00 you can feed a family of 4, 2 medium sized burgers on fresh buns, a couple glasses of Coke for $2 each. Anyone on a budget eating out is an idiot.


.
L-Pink is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote