Thread: 1$ 8 meals?
View Single Post
Old 09-19-2012, 02:08 PM  
mineistaken
See signature :)
 
mineistaken's Avatar
 
Industry Role:
Join Date: Apr 2007
Location: ICQ 363 097 773
Posts: 29,656
Sly was posting how he could eat for 20$/week. It was pretty cheap, and it comes to 1$ per meal. And that is 8 times cheaper. Even considering buying in huge bulk it still is very cheap. Unless they count only rice as a "meal"
Anyway I hope its not one of those charities where only 5% of the money goes to the cause
mineistaken is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote