View Single Post
Old 01-16-2007, 12:09 AM  
Jim_Gunn
Confirmed User
 
Industry Role:
Join Date: Feb 2003
Location: Where The Teens Are
Posts: 5,702
Quote:
Originally Posted by TG Rebecca View Post
i've never tried it, but i remember seeing this sylvester stallone protein pudding. my sister and i were like "ooh let's try it!"
The Stallone pudding is yummy, but pricey, about $2.00 per serving. If you are going to enjoy it every day, it's cheaper to make your own with Jello sugar-free fat free pudding mix and nonfat milk with protein powder mixed in.

(The box of powder and three cups of milk makes six half-cup servings and I add three scoops of powder when I mix it)
Jim_Gunn is offline   Share thread on Digg Share thread on Twitter Share thread on Reddit Share thread on Facebook Reply With Quote